Branje je ključ do znanja, domišljije in osebne rasti, zato je promocija in branje knjig v savinjski regiji izjemno pomembna dejavnost za kulturni razvoj skupnosti. Literarno društvo Šentjur se posveča ustvarjanju živahnega literarnega okolja, kjer se lahko ljubitelji pisane besede povezujejo, delijo svoje izkušnje in odkrivajo nova avtorska dela.
Naše temeljno poslanstvo je spodbujanje bralne kulture med vsemi generacijami, od najmlajših do starejših, ter ustvarjanje priložnosti za lokalne avtorje.
Verjamemo, da knjiga bogati naš vsakdan in širi obzorja. Z organizacijo dogodkov in pomočjo pri izdajanju publikacij aktivno prispevamo h kulturni podobi regije.

Naše literarno društvo ponuja širok spekter dejavnosti, ki so namenjene tako bralcem kot ustvarjalcem. Delo temelji na prepričanju, da mora biti literatura živa in dostopna vsem, zato se osredotočamo na različne vidike literarnega sveta. Cilj je podpirati nove talente in ohranjati kulturno dediščino.
Naše dejavnosti so zasnovane tako, da pokrivajo celoten krog od ustvarjanja do bralca:
S temi dejavnostmi ustvarjamo prostor, kjer se lahko literatura razvija in cveti, hkrati pa krepimo lokalno skupnost.

Naši literarni dogodki so zasnovani tako, da so interaktivni, poučni in navdihujoči. Organiziramo jih na različnih lokacijah, da bi dosegli čim širši krog ljudi.
Vsak dogodek je skrbno načrtovan in prilagojen temi ter ciljni publiki. Med najbolj priljubljenimi so literarna branja, kjer avtorji predstavijo svoja najnovejša dela in se pogovorijo z občinstvom. To je odlična priložnost za bralce, da spoznajo pisatelje v živo in izvedo več o ozadju njihovih zgodb.
Poleg branj organiziramo tudi delavnice pisanja, pesniške večere in razprave o aktualnih literarnih temah. Cilj je ustvariti prijetno in sproščeno vzdušje, kjer se lahko vsi počutijo dobrodošle in kjer beseda dobi svojo pravo veljavo. S tem ne le spodbujamo branje knjig, ampak tudi gradimo močno literarno skupnost, ki povezuje ljubitelje literature in krepi pomen promocije in branja knjig v savinjski regiji.

Literarno društvo Šentjur je osrednja točka za vse, ki jih zanima literatura v savinjski regiji. Naša predanost podpori lokalnim talentom in širjenju bralne kulture nas dela edinstvene. Z združevanjem moči ustvarjamo kulturno bogato okolje, kjer ima vsak glas svoje mesto.
Specializirani smo za pomoč pri izdaji knjig in spremljamo avtorje na poti od rokopisa do tiskane besede. Naši dogodki so odprti za vse in nudijo platformo za izmenjavo idej ter spoznavanje novih ljudi s podobnimi interesi. Naša prizadevanja za promocijo in branje knjig v savinjski regiji so usmerjena v dolgoročni razvoj kulturne krajine.
Ne glede na to, ali ste strasten bralec, nadobuden pisatelj ali preprosto želite podpreti lokalno kulturo, je Literarno društvo Šentjur pravi naslov za vas. Pridružite se nam v društvu in postanite del naše literarne družine, ki ceni moč pisane besede.

Povpraševanja
Ocene 2
zanimivi dogodki društva
Literarno društvo s svojimi aktivnosti popestiri dogajanje v naših krajih vedno radi gremo na različne dogodke! 🔝
Spet dvigni krila ptica, poleti mi visoko nad oblake,
Da rod pozdraviš v pesmi, Slovence, vse rojake,
A ko letela boš, oblake sonce k sebi že bo vzelo,
Pogled prekrasen, v lepoti vsej te bo prevzelo...
Ko boš letela nad Triglavom, perje orla si nadeni,
Kjer veličasten v letu tam pred drugimi je vsemi,
povsod kjer seže ti pogled, Slovenec tam domuje,
slovensko govoriti ni mu tuje, se tega ne sramuje...
Ozri se v morje modro, spremeni se, galeb si zdaj,
Vdihni zrak z obale morja, vidiš, čutiš, saj je raj,
Že Pohorje visoko, tam si jastreb, ptica ujeda,
Pozabi plen, preleti vse, lepot oko se ti nagleda...
Panonsko videla boš spet nižino, pšenično klasje, žitna polja,
Kot štorklja v letu si postala, od tu ne vidi se do morja,
A ko boš gostja pticam Drave, Kolpe Save spet postala,
Videla laboda, čaplje, race, lastovke, se z njimi poigrala...
Zdaj videla si rod slovenski, kje domuje, slovenska je beseda,
Naženi v noč prepir, če ti uspelo bo, prišepni k spravi še soseda,
Beseda tista je, ki se ohranja, tu stoletja pred tujcem se varuje,
Od Soče, Kolpe, Drave, Mirne, Mure, povsod kjer on domuje...
jože.k
Ali nam lahko zaupate, kaj vam ne ustreza?