Člani ZZB NOB (Zveze združenj borcev za vrednote narodnoosvobodilnega boja Slovenije) si prizadevajo, da bi vse Slovence povezovale enake vrednote.
Med drugo svetovno vojno se je na slovenskih tleh dogodila marsikatera grozota, tudi fašistično - nacistična okupacija, proti kateri so se prebivalci uprli, temu gibanju pa danes pravimo narodnoosvobodilni boj.
Tudi, če je od konca druge svetovne vojne minilo že več let, je še danes moč opaziti gibanja, ki se zavzemajo za vrednote boja proti okupaciji. Eno izmed njih je ZZB NOB (Zveze združenj borcev za vrednote narodnoosvobodilnega boja Slovenije)
Poleg še živečih veteranov, aktivistov in borcev NOB, so v ZZB NOB včlanjeni in dobrodošli vsi, ki imajo pozitiven odnos do NOB in so pripravljeni združiti moči v prizadevanje za uveljavljanje vrednot, ki jih predstavlja.
Korenine organizacije ZZB NOB segajo v leto 1948, ko je bila ustanovljena Zveza združenj borcev narodnoosvobodilne vojske Slovenije, ki je v prvih letih delovanja skrbela predvsem za vojne sirote. Članom je pomagala urejati invalidnine in pravice za pokojninsko dobo.
Tekom let je zveza doživela veliko preobrazb, leta 1991 pa je podprla osamosvojitev Slovenije, leta 2007 pa si je nadela svoje sedanje ime, ZZB NOB, pod katerim še danes deluje kot ena najštevilčnejših civilnodružbenih organizacij v Sloveniji.
Danes poleg ostalih dejavnosti zveze ZZB NOB organizira pohode, proslave, prireditve in komemoracije, z namenom, da bi ohranila in utrdila spoštljiv spomin na boj slovenskega naroda v času druge svetovne vojne.
Vodilno vlogo pri organizaciji upora prebivalcev Jugoslavije proti okupatorjem, ki ga danes poznamo pod imenom narodnoosvobodilni boj, je imela Komunistična partija Jugoslavije.
Tekom druge svetovne vojne je bilo ubitih ogromno Slovencev, veliko tudi pripadnikov narodnoosvobodilnega boja. V interesu žrtev vojnega nasilja, vojnih grobišč in vojnih veteranov pa deluje prav ZZB NOB, ki je polnopravna članica Svetovne federacije veteranov.
Če bi se želeli tudi sami priključiti ZZB NOB ali pa bi radi pridobili več informacij o njenem delovanju ali narodnoosvobodilnem boju si oglejte spletno stran. Povezava do nje se nahaja na vrhu te strani, skupaj z ostalimi kontaktnimi podatki, preko katerih lahko pridobite več informacij.